Įrenginių stebėsena

Energijos vartojimo monitoringas

Visų šiuolaikinių verslo valdymo sistemų pagrindas – informacinė sistema.

Matuoju – reiškia kontroliuoju.

Išmaniaisiais įrenginiais bei šiuolaikinėmis duomenų perdavimo technologijomis pagrįsta informacinė sistema ne tik leidžia pastoviai mažinti energijos sąnaudas, bet ir suteikia galimybes nenutrūkstamai gerinti patį verslo valdymo procesą, o taip pat didinti įmonių pelningumą ir konkurencingumą.

mantas plienis, eic-energy techninio palaikymo inzinierius

mantas plienis

Techninio palaikymo inžinierius

  m.plienis@eic-energy.com
+370 638 42872

tinklo-analizatoriai-eic-energy-fxTinklo analizatoriai


Tinklo analizatorius – tai daugiafunkcinis matavimo prietaisas, skirtas įrenginių ir tinklo parametrų fiksavimui. Jeigu norite visapusiškai kontroliuoti elektros energijos tiekimo tinklą ar įrenginius, tuomet analizatorius yra pats tinkamiausias pagalbininkas.

Jeigu jums reikia matuoti tik vieną ar du parametrus, verta rinktis paprastesnius matavimo prietaisus. Renkantis tinklo analizatorių turite žinoti kokius parametrus norite matuoti ir kokia matavimo tikslumo klasė bus reikalinga. Vienose matavimo ribose prietaisas gali būti metrologiškai kalibruojamas. Likusieji parametrai gali būti naudojami kaip kontroliniai. Visuomet atkreipkite dėmesį į informaciją kuri pateikiama prietaiso duomenų lentelėje.

Tinklo analizatorių rodmenis galima stebėti betarpiškai LCD ekrane arba nuotoliniu būdu  per komunikacijos sąsajas, kurios yra nurodytos duomenų lentelėse. Per komunikacijos sąsajas duomenis Modbus RS-485, Modbus TCP/IP, Profibus ar kitų komunikacinių  protokolų pagalba galima perduoti į nutolusius įrenginius, kuriuose programinės įrangos pagalba, galima kaupti vizualizuoti ir analizuoti  prietaisų rodmenis.

mantas plienis, eic-energy techninio palaikymo inzinierius

mantas plienis

Techninio palaikymo inžinierius

m.plienis@eic-energy.com
+370 638 42872

elektros-energijos-matuokliai-eic-energy-fxElektros energijos skaitikliai


Elektros energijos skaitiklio pasirinkimas priklauso nuo to, kokiame elektros tinkle jis bus naudojamas -vienfaziame ar trifaziame, koks bus tarifų skaičius ir pajungimo būdas. Elektros energijos skaitiklis gali būti metrologiškai kalibruojamas iki transformatorinio 0.2 s arba 0.5 s tikslumo (transf. jungimas) ir  1.0 s tikslumo (tiesioginis jungimas).

Elektros energijos skaitiklių rodmenis galima stebėti betarpiškai skaitiklio ekrane arba nuotoliniu būdu per komunikacijos sąsajas, kurios nurodytos duomenų lentelėse. Per komunikacijos sąsajas duomenis protokolo pagalba, galima perduoti į nutolusius įrenginius kuriuose programinės įrangos pagalba galima kaupti, vizualizuoti ir analizuoti prietaisų rodmenis.

gediminas velius, eic-energy techninio palaikymo inzinierius

Mantas tamutis

Pardavimų inžinierius

m.tamutis@eic-energy.com
+370 612 08477

skysciu-srauto-matuokliai-eic-energy-fxSkysčių srauto matuokliai


Srautas apibūdina pereinantį, pernešamą, tekėjusį, perduotą ir pan., dalelių medžiagos masės ir tūrio kiekį. Debitas apibūdina duodamą, tiekiamą ir suvartojamą skysčio ar dujų kiekį per vienetinį laiko tarpą.

Debitomačiai gali būti įvairiausių tipų:

 • Gilflio debitomatis,
 • tūrbiniai debitomačiai (ašinis, tangentinis),
 • Ultragarsinis debitomačiai,
 • elektromagnetiniai debitomačiai,
 • sūkuriniai debitomačiai,
 • rotoriniai debitomačiai,
 • jėginiai masės debitomačiai ir t.t.

Bet kuriuo atveju debitomčio parinkimas priklauso nuo skysčio rūšies, aplinkos sąlygų ir eile kitų parametrų, todėl debitomačio parinkimas yra sudėtingas inžinerinis procesas kurį geriau verta patikėti ekspertams.

Bendros rekomendacijos renkantis debitomatį:

 • Išsiaiškinkite, ar Jums tikrai šioje vietoje reikalingas debitomatis?
 • Tiksliai žinokite matuojamo skysčio sudėtį.
 • Skysčio debitomačiai yra integruojamas įrenginys, turintis periferiją, todėl, įsigydami debitomatį, žiūrėkite ne tik į jo kainą.
 • Žinokite minimalias ir maksimalias jūsų sistemos reikšmes
 • Prietaiso instaliavimo kokybė gali tiesiogiai įtakoti  debitomačio rodmenis.
 • Jeigu yra galimybė, rinkitės kuo tikslesnį prietaisą.
gediminas velius, eic-energy techninio palaikymo inzinierius

Mantas tamutis

Pardavimų inžinierius

m.tamutis@eic-energy.com
+370 612 08477

duju-srauto-matavimo-irenginiai-eic-energy-fxDujų srauto matuokliai


Dujos gali keisti savo tūrį  kuomet yra veikiamos slėgio, šildomos arba aušinamos. Esant vienam sąlygų rinkiniui, turime vienokį dujų tūrį, sąlygoms kintant, turėsime kitą dujų tūrio parodymą. Skirtingos dujų rūšys turi skirtingą tūrį esant toms pačioms aplinkos sąlygom, todėl dujų srauto matavimas yra sudėtingas inžinierinis procesas, kurį geriau verta patikėti ekspertams.

Bendros rekomendacijos renkantis debitomatį:

 • Išsiaiškinkite ar Jums tikrai šioje vietoje reikalingas debitomatis?
 • Tiksliai žinokite matuojamų dujų sudėtį;
 • Dujų debitomačiai yra integruojamas įrenginys, turintis periferiją, todėl, įsigydami debitomatį, žiūrėkite ne tik į jo kainą;
 • Žinokite minimalias ir maksimalias jūsų sistemos reikšmes;
 • Prietaiso instaliacijos kokybė gali tiesiogiai įtakoti debitomačio rodmenis.
 • Jeigu yra galimybė, rinkitės kuo tikslesnį prietaisą.
mantas plienis, eic-energy techninio palaikymo inzinierius

Mantas Plienis

Techninio palaikymo inžinierius

m.plienis@eic-energy.com
+370 638 42872

programine-iranga-eic-energy-fxPrograminė įranga


Kaip pasirinkti energijos valdymo programinę įrangą.

Energijos valdymo programinė įranga turėtų būti lanksti ir gebanti prisiderinti prie nuolatos besikeičiančio jūsų poreikio. Programinė įranga turėtų būti suprojektuota taip, kad naudojant ją būtų galima stebėti visus įrenginius pradedant valdikliais, dažnio keitikliais, visų rūšių jutiklius, baigiant gamybinių mašinų atskirais mazgais nepriklausomai nuo jų dydžio ar amžiaus. Gerai ir tikslingai parinkta programinė platforma turi išsitraukti teisingus duomenis, nes blogi duomenys blogiau už duomenų nebuvimą. Programinė įranga  turi sugebėti pavaizduoti energijos suvartojimo duomenis realiu laiku, sukauptus duomenis pateikti grafiškai ir teikti reikalingas ataskaitas. Renkantis  programinę įrangą reikia atsižvelgti ko jums iš jos reikia  ar tik duomenų surinkimo ir grafinio atvaizdavimo ar reikia galimybės kontroliuoti gamybos bei energetikos įrenginius.

Renkantis programinę įrangą reikia atkreipti dėmesį į tai ar programa veikia lokaliai ar gali būti pasiekiama iš bet kurio pasaulio taško. Gerai pasirinktoje programinėje įrangoje turėtų veikti automatiniai pranešimai įspėjantys apie efektyvumo nuokrypius ir padedantys prognozuoti galimus incidentus. Sistema turi leisti jungti  įvairaus tipo ir profilio apskaitos prietaisus  per duomenų surinkimo įrenginius, kuriais toliau duomenys kaupiami serveryje ar persiunčiami į virtualią platformą paremtą debesų kompiuterijos pagrindu.

Tinkamos programinės įrangos parinkimas yra sudėtingas ir atsakingas procesas. Atminkite, kad su išsirinkta programinė įranga reikės dirbti ne vienerius metus. Pasirinkite tokią platformą kad ir po eilės metų ji  išliktų kaip nepakeičiamas pagalbininkas o ne galvos skausmas.  Jeigu nerandate ar nežinote kaip pasirinkti tinkamą programinę įranga galite atsisiųsti parinkimo vadovą, arba kreipkitės į programinės įrangos konsultantą.

Nuomojame kilnojamus energijos monitoringo prietaisus pramonės įmonėms

EIC-energy pre-footer industrial
Share