Įmonės energijos vartojimo informacinė sistema

Gamybos ir energetinių rodiklių sistemos sudarymas

oee-quality-availability-performance-eic-energyŠiuo metu žinoma eilė metodų ir kriterijų kokiu būdu matuoti įmonės efektyvumą. Bendru atveju galima teigti kad gamyba laikoma technologiškai efektyvia, jeigu pagal tą pačią gamybos technologiją toks pats produkcijos kiekis pagaminamas mažesnėmis sąnaudomis, t.y. sunaudojama mažiau materialinių finansinių ir darbo, energetinių išteklių.

Matuojant įmonių efektyvumą nuo paprasčiausių matavimo rodiklių rinkinių buvo pereinama prie sudėtingų veiklos matavimo rodiklių sistemų, kuriose matuojami ne tik jau pasiekti rezultatai, arba įvertinama esama padėtis, bet ir diagnozuojamas pasirengimas ateities veiklai. Galutinis šių ieškojimų tikslas -subalansuotų rodiklių sistema, kurios pagrindinis principas – valdyti galima tik tai, ką galima išmatuoti. Nerasime nei vienos įmonės kuri turėtu identišką rodiklių sistemą. Tinkama ir subalansuota rodiklių sistema gali suteikti įmonei stiprų konkurencinį pranašumą.

Jeigu Jūs manote kad jūsų rodiklių sistema dar nėra subalansuota arba ji kol kas dar nėra sistema-mūsų konsultantai padės Jums rasti tiesiausią kelią iš šio gamybos ir energijos vartojimo rodiklių miško.

Informacinė energijos suvartojimo sistema

Jeigu jus sudomino ši rubrika reiškia Jūsų įmonė jau turi subalansuotą gamybos ir energijos vartojimo rodiklių sistemą . Tuo pačiu Jūs turite ir tvarką pagal kurią yra renkami ir apdorojami duomenys. Duomenų rinkimas ir apdorojimas rankiniu būdu panaudojant Excel nėra pats blogiausias sprendimas ypatingai pradžioje nes tai skatina darbuotojų įsitraukimą. Gal tik vienintelis šio sprendimo trūkumas yra laikas per kurį informacija pasiekia sprendimų priėmėjus ir patikimumas nes informacija keliauja per daugelio darbuotojų rankas ir išvengti „žmogiškojo“ faktoriaus beveik neįmanoma (skaičiai dažnu atveju būna pagražinami) . Gaudami informaciją vieną kartą mėnesio gale ar netikslią męs praeities nebegalime pakeisti. Dažniausiai pagaminta produkcija jau būna iškeliavusi pas mūsų užsakovus.

pramones-irenginiu-ir-energijos-vartojimo-stebesenos-schema-eic-energy-final

Kitas kelias yra automatizuotos duomenų rinkimo ir apdorojimo sistemos. Bendru atveju jos susideda iš pirminių matavimo prietaisų ar sensorių betarpiškai sumontuotų prie įrenginių, duomenų perdavimo tinklų bei serverių kuriuose instaliuotos energijos valdymo ar kompleksinė verslo valdymo programinė įranga. Pasaulyje nėra daug gamintojų kurie galėtų pasiūlyti vientisą sistemą nuo sensorių iki energijos valdymo programinės įrangos ir dar mažiau gamybinių įmonių kurios turi įsidiegusios tokią sistemą. Dažnu atveju tai įvairių sprendimų kaleidaskopas.

Būtų sudėtinga surasti įmonę kuri šiuo metu nerenka informacijos tam kad paskaičiuotų savo gamybinius rodiklius. Dėl to neegzistuoja įmonės kurios pradeda kurti savo informacinę sistemą nuo nulio. Turbūt kiekviena įmonė turi įsidiegusi daugybę įvairiausių fragmentų kuriuos galima būtų integruoti į bendrą energijos valdymo sistemą.

Tai nuo ko gi pradėti norint sukurti idealią informacinę sistemą?

INFORMACINĖS SISTEMOS ARCHITEKTŪRA– tai pamatas ant kurio stovės jūsų informacinė konstrukcija. (pirminis duomenų surinkimas, ryšio kanalai, duomenų apdorojimas ,archyvavimas, administravimas ir t.t)

Mūsų tikslas yra sukurti tokią informacinę architektūrą kuri padėtų lengvai ir praktiškai rinkti ir apdoroti duomenis reikalingus gamybos ,energijos vartojimo ir kitų įmonėje naudojamų vadybos sistemų funkcionavimui.

eicenergy energy saving company
Share